Musik i Dalarna finns på Nybrogatan 12 i Falun

Vårt kontor har vanligen öppet mån-fre 10-12, 13-15.
Telefon: 023-77 40 50
E-post: info@musikidalarna.se

Karin Holdar

Länsmusikchef
023-77 40 51
karin.holdar@musikidalarna.se

David Lundblad

Kormästare och husdirigent
076-396 94 33
david.lundblad@musikidalarna.se

Annika Nordkvist

Producent för Dalasinfoniettan
023-77 40 61
annika.nordkvist@musikidalarna.se

Theres Vidin

(Tjänstledig 50 %)
Producent för Dalasinfoniettan
023-77 40 59
theres.vidin@musikidalarna.se

Gustaf Bäckström Elmelid

(Föräldraledig 50 %)
Projektledare Unga Musik i Dalarna
023-77 40 65
gustaf.elmelid@musikidalarna.se

Svartvitt foto av ett mansansikte

Anders Norén

vik. Producent Dalasinfoniettan
vik. Projektledare Unga Musik i Dalarna
070-734 41 56
anders.noren@dalasinfoniettan.se

Jonas Martinsson

Marknadsförare
023-77 40 62
jonas.martinsson@musikidalarna.se

Cecilia Tegenfeldt

Notbibliotekarie
023-77 40 56
cecilia.tegenfeldt@musikidalarna.se

Andreas Tinnerholm

Tekniker
023-77 40 69
andreas.tinnerholm@musikidalarna.se
tekniker@musikidalarna.se

Patrik Björn

Tekniker/IT-ansvarig
023-77 40 64
patrik.bjorn@musikidalarna.se
tekniker@musikidalarna.se

Marica Hallgren

Ekonomichef
070-690 30 10
marica.hallgren@musikidalarna.se

anita_web

Anita Norén Ås

Redovisning & lön
023-77 40 55
anita.norenas@musikidalarna.se