Musik i Dalarna finns på Nybrogatan 12 i Falun

Vårt kontor har vanligen öppet mån-fre 10-12, 13-15.
Telefon: 023- 77 40 50, fax 023- 135 40
mail: info@musikidalarna.se

Karin Holdar

Länsmusikchef
023-77 40 51
karin.holdar@musikidalarna.se

David Lundblad

Kormästare och husdirigent
076-396 94 33
david.lundblad@musikidalarna.se

Annika Nordkvist

Producent för Dalasinfoniettan och Vinterfest
023-77 40 61
annika.nordkvist@musikidalarna.se

Theres Vidin

Producent Unga Musik i Dalarna
023-77 40 59
theres.vidin@musikidalarna.se

maria_bw_webnysaken

Maria Lith

Producent
023-77 40 66
maria.lith@musikidalarna.se

Jonas Martinsson

Marknadsförare – Delvis föräldraledig
023-77 40 62
jonas.martinsson@musikidalarna.se

Andreas Tinnerholm

Tekniker
070-680 98 49
tekniker@musikidalarna.se

Patrik Björn

Kommunikatör
023-77 40 64
patrik.bjorn@musikidalarna.se

Cecilia Tegenfeldt

Notbibliotekarie
023-77 40 56
cecilia.tegenfeldt@musikidalarna.se

Marica Hallgren

Ekonomichef
070-690 30 10
marica.hallgren@musikidalarna.se

anita_web

Anita Norén Ås

Redovisning & lön
023-77 40 55
anita.norenas@musikidalarna.se

Yara Jbeli

Assistent

yara.jbeli@musikidalarna.se

Simon Hjortek

Vik. Marknadsförare
023-77 40 60
simon.hjortek@musikidalarna.se

Ett anonymt ansikte i svartvitt

Gabriella Åström

Projektledare Songlines
023-77 40 67
gabriella.astrom@songlines.se

Gustaf Bäckström Elmelid

Projektledare Unga Musik i Dalarna – Föräldraledig
023-77 40 65
gustaf.elmelid@musikidalarna.se