Kontakta oss

Musik i Dalarna finns på Nybrogatan 12 i Falun
Vårt kontor har vanligen öppet mån-fre 10-12, 13-15.
Telefon: 023- 77 40 50, fax 023- 135 40
mail: info@musikidalarna.se

Kontakta oss på administrationen

Karin Switz, foto: Hanna Hulttf Länsmusikchef
Karin Switz
0709-42 99 24
023-77 40 51
karin.switz@musikidalarna.se 
Producent Dalasinfoniettan
Eva Erdman
023-77 40 52
070-360 70 92
eva.erdman@musikidalarna.se
Producent Musik Barn & Unga
Theres Vidin
023-77 40 59
073-390 44 25
theres.vidin@musikidalarna.se
Kommunikatör Jonas MartinssonKommunikatör Musik i Dalarna
Jonas Martinsson
023-77 40 58
0733-566 979
jonas.martinsson@musikidalarna.se
Marknadsförare Musik i Dalarna
(Föräldraledig) Daniel Garpebring
daniel.garpebring@musikidalarna.se
Projektledare för VInterfest David LundbladProjektledare Vinterfest
David Lundblad
076-396 94 33
david.lundblad@musikidalarna.se
Annika Nordkvist projektledare Musikteater Barn & UngaProjektledare
Annika Nordkvist
070-227 24 23
annika.nordkvist@musikidalarna.se
Producent Musikteater Barn & UngaProducent Anna Silfverin
Anna Silfverin
070-372 10 93
anna.silfverin@musikidalarna.se
Musik i Dalarna Ing-Marie LitsgårdOrkesteradministratör Dalasinfoniettan
Ing-Marie Litsgård
023-77 40 56
070-386 40 56
ingmarie.litsgard@musikidalarna.se
Orkesteradministratör Dalasinfoniettan
(Föräldraledig) Cecilia Tegenfeldt
cecilia.tegenfeldt@musikidalarna.se
Orkestertekniker Dalasinfoniettan
Lars Vegerfors
023-77 40 57
070-371 28 78
lars.vegerfors@musikidalarna.se
Löne- och redovisningsansvarig
Anne Eriksson
023-77 40 55
anne.eriksson@musikidalarna.se
Musik i Dalarna Anita Norén ÅsPersonal- och löneadministratör
Anita Norén Ås
023-77 40 62
anita.noren.as@musikidalarna.se
 Producent Musik vid Siljan
Hélena Dahl
helena.dahl@musikidalarna.se
  • Vi finns även på

    Här hittar ni mer om Dalasinfoniettan, aktuella händelser och filmklipp. Följ oss gärna!